Příměstský tábor 2023 – ROK NA VSI

Letošní příměstský tábor se nesl v duchu tradic našeho venkova. Každý den si děti užily jedno z ročních období. Na jaře jsme hráli kuličky a vyráběli májky, nezapomněli jsme ani na jarní úklid. Letní čas byl hravý a zábavný, vyráběli jsme lodičky z kůry , ale také vymýšleli čarovné lektvary. Celodenní výlet nás zavedl na „Doubravský dvůr“, kde se děti dozvěděly, jak se žije zvířatům na rodinné farmě. Zapojily se i do společné přípravy krmení a vyzkoušely si nelehkou práci na statku. Odměnou potom byla druhá část výletu. Přesunuli jsme se na Bouzov do období středověkých turnajů a rytířů. Zhlédli jsme napínavé a humorné představení, které děti velmi bavilo. Potom už nás čekal podzim a s ním Vinobraní, hrabání listí a lov draků. A poslední den nastala zima, stavěli jsme sněhuláky a lyžovali. Závěrem přišlo velmi očekávané vyhodnocení celotáborové hry a odměny. Odpoledne si děti také užily skákací hrad a zorbingovou nafukovací kouli, která přináší spoustu zábavy. Tímto děkuji Petře Diasové za zapůjčení těchto pomůcek.

Soňa Nikolovová