At the pet shop

Anglicky se nejlépe naučíme používáním jazyka v každodenních situacích. To je ovšem mnohdy ve školním prostředí nelehký úkol. Třeťáčci si ovšem opět věděli rady. A tak hned, jakmile zvládli pojmenovat nejběžnější domácí mazlíčky, neváhali a nadšeně si ve třídě postavili vlastní obchod s těmito zvířátky – Pet shop. Náhradou za opravdové mazlíčky nám byli ti plyšoví, kterých děti donesly do školy opravdu velký počet. Nezbývalo, než je úhledně zařadit do regálů, popsat cenami a mohlo se nakupovat. Pro roli zákazníka i prodavače jsme společně natrénovali potřebné fráze, naučili jsme se také přečíst anglické cenovky. Aby obchodování bylo co nejvíce reálné, použili jsme také herní verzi anglických mincí a bankovek. Děti si tuto oblíbenou hru „na obchod“ užily a já věřím, že by mnozí z nich dokázali nakoupit koťátko, rybu, či hada i v centru Londýna.

Zdeňka Kulhajová