Mr. and Mrs. Potato

Seznamte se s našimi novými kamarády – paní a panem „Bramborou“. Nejenže jsou krásní, roztomilí a zaručeně originální, ale navíc nám pomohli zvládnout novou slovní zásobu! Díky této tvořivé aktivitě se děti ze třetího ročníku hravým způsobem naučily všechny části lidského obličeje. Dle anglického zadání žáci nejprve vyráběli pana Bramboru. Museli být ve svém tvoření obzvláště pozorní, protože kromě správné části obličeje měli zvolit i barvu a velikost podle instrukcí. Po dotvoření jsme vždy společně svoji práci v kruhu i zhodnotili a zkontrolovali. Děti krásně zvládly odpovídat na otázky typu: „What part of the face is blue?“ nebo „What colour are Mr.Potato´s eyes?“. Stejně jsme postupovali i u paní Bramborové, kdy jsme přidali její popis v celých větách a tak si krásně procvičili sloveso mít. Závěrem hodiny si děti vytvořily obličej brambory podle své vlastní fantazie a vzniklého šišatého kamaráda pak popsaly anglicky ostatním. Díky předchozímu nenásilnému tréninku jim to šlo opravdu výborně a doufáme, že kromě těchto nových dovedností si užily děti i trošku té zábavy.

Zdeňka Kulhajová