Za Krtečkem do školy aneb zápis do první třídy

Kdo by neznal Krtečka od Zdeňka Milera? Jeho příběhy oslovují děti již od útlého věku. Proto se tato oblíbená pohádková postava stala tématem letošního zápisu budoucích prvňáčků. Ten proběhl v úterý 16. 4. 2024 a zúčastnilo se ho 39 dětí.

Nejprve jsme se pustili do výzdoby naší školy, aby se budoucím školáčkům ve škole líbilo. Pěknou atmosféru dotvořily i výtvarné práce předškoláků z místní mateřské školy.

Krteček a jeho kamarádi spolu se žáky z devátých ročníků přivítali děti a jejich rodiče ve škole. Tam už na ně čekaly usměvavé paní učitelky a děti motivovány pohádkovým prostředím plnily nejrůznější úkoly. Odměnou jim byla medaile, nafukovací balonek, papírová taška a zvířátko – vše s motivem Krtečka a jeho kamarádů. Samozřejmě nechyběla ani sladká odměna – velikonoční vajíčko a perník, jenž upekly kuchařky školní jídelny. Na závěr se s Krtečkem každý vyfotil.

Všichni byli šikovní a velice se snažili. Už teď se na budoucí prvňáky moc těšíme.

Blanka Pavelková