Módní show

Móda, současné trendy, módní přehlídky světových značek, influenceři doporučující ten nejlepší outfit pro váš den – valí se to na nás prostřednictvím médií ze všech stran. Není tedy vůbec na škodu se v této oblasti tak trošku dovzdělat. Děti ze třetích ročníků se v uplynulém měsíci naučily anglicky pojmenovat jednotlivé kousky ze svého šatníku. Zvolili jsme pro to nejrůznější aktivity, jako je například věšení prádla dle zadání, vybavování skříně podle přiloženého seznamu či pátrání po barvách jednotlivých oděvů na školní zahradě a jejich následné vybarvování. Společně jsme také zvládli nacvičit prodejní rozhovor v obchodě. Celé naše snažení jsme zakončili třídní módní přehlídkou. Děti si donesly vybraný outfit dle vlastního vkusu, ve třídě si z lavic sestavily improvizované přehlídkové molo a celá show mohla začít. Žáci si vyzkoušeli jednak roli modelů, kteří se za bujarého potlesku a hudby prošli třídou, jednak i roli komentátorů, kteří do mikrofonu anglicky popisovali, jaké oblečení jejich spolužák předvádí. Všichni jsme si to náramně užili a opět se během toho všeho něco nového naučili! Děkujeme dětem za jejich nápaditost a nadšení.

Zdeňka Kulhajová