Štafetový Pohár 2019

V květnu se vybraní žáci prvního stupně zúčastnili 6. ročníku Štafetového poháru. Každý závodník běžel ve štafetě 8 x 100 metrů se svou věkovou kategorií a 8 x 200 metrů ve věkově smíšené štafetě. V okresním finále, které se konalo 7. 5. na Tyršově stadionu v Šumperku, se naše družstvo umístilo na celkovém 2. místě a tím si zajistilo postup do krajského finále. Štafeta 8 x 100 metrů žáků 4. a 5. tříd se navíc v individuálním bodování umístila na 1. místě. Mezi jednotlivými rozběhy si závodníci mohli vyzkoušet doplňkové disciplíny skok z místa a hod medicinbalem. Lucie Opravilová z 5. A. si výkonem 193 cm zajistila 1. místo ve skoku z místa ve své kategorii. V krajském kole, které se uskutečnilo v Olomouci, se naše družstvo umístilo mezi velkou konkurencí na hezkém 13. místě. Všem závodníkům děkuji za účast a gratuluji k úspěchu.

Mgr. Martina Kociánová