Den policistou

Kdo z dětí alespoň na chvíli nezatoužil stát se policistou? Není nic lepšího než si to na vlastní kůži vyzkoušet. V rámci akce „Den policistou“, která se 20. září uskutečnila v Šumperku, si tříčlenné týmy základních škol z šumperského regionu policejní práci zažily opravdu zblízka. Navštívily pracoviště kriminalistické techniky, zhlédly práci policejních kynologů, či zásah proti nebezpečnému pachateli v bytě. Součástí akce byla také prohlídka policejního vybavení, které si děti mohly i vyzkoušet. Střelba, fyzické testy a další zajímavé úkoly spojené s policejní prací byly pak náplní soutěže, kterou bylo celé dopoledne zakončeno. Zástupkyně z osmého ročníku Eliška Matějíčková, Karolína Snášelová a Veronika Švédová obsadily krásné čtvrté místo.
Jana Nesrstová