Zdravé zuby a zdravý životní styl v první třídě

Ve zdravém těle zdravý duch. Naši prvňáčci se ničeho nebojí a do všeho se hrnou po hlavě. Projektový den jsme zahájili sportem, který ke zdravému životnímu stylu bezpochyby patří. Následovalo povídání zdravých zubech. Prohlédli si, jak takový zub vypadá uvnitř a zjistili, z čeho jsou zuby složené. Během jednoho dne se naučili, co je pro zuby škodlivé a co prospěšné. Dozvěděli se, že navštívit pana zubaře nebo paní zubařku včas je výhodné, protože zoubky potom nebolí. Na maketách zubů si vyzkoušeli vyčistit zuby od čokolády a zjistili, že to není vůbec jednoduché.

Naši prvňáčci také vědí, jak důležitá je strava. V rámci projektového dne si zopakovali, jaká jídla jsou zdravá a kterým se naopak vyhnout. Z pracovních listů zdravá jídla vybírali, sestavovali jídelníček a také dokázali říct, proč nezdravé jídlo, které většině tolik chutná, můžeme jíst pouze v omezeném množství. Jako úkol na tento den si měly děti přinést zdravou svačinu. Všichni jej splnili na jedničku a po zdravé svačince si nově naučenými pohyby vyzkoušeli vyčistit zoubky, aby byly jako perličky. Po vyčištění si navzájem nebo sami sobě zoubky prohlédli pomocí stomatologického zrcátka.

Všichni jsme si tento den náležitě užili a věřím, že další budou následovat.

Kateřina Holzmannová