Zlatá včela

Víte, co je to Zlatá včela? Je to soutěž pro mladé včelaře, která se koná každý rok na jaře a pořádá ji Český svaz včelařů. Běžně se soutěží v oblastních kolech v disciplínách: teoretické znalosti, botanika, rámky, poznávání pomůcek, mikroskopování a praxe. My jsme si tuto soutěž zjednodušili a dne 18. dubna si poměřili své vědomosti členové včelařského kroužku. Včelaříci poznávali pomůcky, museli také vědět k čemu přesně slouží, popisovali vývojová stádia včely, poznávali škůdce, určovali včelí produkty a popisovali výrobu včelařského rámečku. Musím uznat že i ti, kteří jsou v kroužu prvním rokem, si vedli velmi dobře. 1. místo získala Anežka Šoupalová (V. B), 2. místo Václav Matura a na 3. místě skončil Tadeáš Ondráček. Všem děkuji za účast a vítězům školní Zlaté včely gratuluji! Natálie Navrátilová