Okénko do kroužku Výtvarné tvoření

Fotoaparát – fotka – výtvarným pohledem

V rámci kroužku „Výtvarné tvoření“ jsme si vyzkoušeli experiment s fotografií. Každý si na školní zahradě našel sedmikrásku a vyfotografoval ji. Poté se na fotografii podíval hledáčkem svého vyrobeného fotoaparátu a na výkres zachytil pohled na květinu. Žáky IV. třídy velmi chválím, protože statečně bojovali s neposedným štětcem a mícháním toho správného odstínu pro svou sedmikrásku.

Kino – oblíbený film – popcorn.

Zajisté jste již někdy byli v kině a odnášeli si s sebou i krabici s popcornem. Napadlo nás, takovou krabici si vytvořit. Žáci dostali za úkol připravit si návrh svého oblíbeného filmu. V návrzích se nám tak objevili: SPUNCH BOB, AVATAR, MÁRIO BROS, MIMONI a ELZA z Ledového království.

Při práci grafiků, jsme potrápili svou fantazii a poprali jsme se s netypickým tvarem pomalované plochy výkresu. Následná kompletace popcornových krabic pro nás byla také výzvou. Odměna byla tentokráte slaná a chutnala určitě více.

Lucie Štodt