Výlet – Lanové centrum Olomouc

Závěr školního roku patří na naší škole již tradičně sportu, kdy probíhají výlety a sportovní dny s nejrůznějším zaměřením od plavání, přes kolečkové brusle, cyklistiku, rafty až po pěší turistiku. V letošním roce se žáci sedmého a osmého ročníku vydali do lanového centra v Olomouci, kde pro ně byl nachystaný adrenalinový program. Hned při vstupu do areálu žáky překvapila značná výška, ve které se jednotlivé lanové stezky nacházely. Chtělo to opravdu velkou porci odvahy, ale nakonec se všichni žáci odhodlali tuto výzvu zdolat. Před samotným výkonem nadšené „horolezce“ nejprve čekala společná rozcvička a profesionální instruktáž pod vedením školených lektorů. Děti se tak naučily, jak jeden druhého na laně jistit, jak společně v týmu komunikovat a užít si tak zábavu co možná nejbezpečněji. Pak již nic nebránilo, aby vyšplhaly po vysokých dřevěných stožárech, překonaly svůj strach z výšek a posunuly zase o kousek dál limity toho, co dokážou. Odměnou jim pak byla adrenalinová houpačka, kterou absolvovaly závěrem dopoledne. Už teď se všichni těšíme, jaká dobrodružství nám přinese ten příští školní rok!