Kouzelné barvy

Barvy jsou všude kolem nás. Není divu, že patří mezi první slůvka, která maminky učí své děti. Ve výuce cizích jazyků je to velmi podobné. Přicházejí na řadu hned po základních pozdravech a seznamovacích frázích. Děti třetích ročníků se letos tuto slovní zásobu zvládly naučit velmi rychle, především díky jejich nadšenému přístupu k novému předmětu, který se jim od září objevil v rozvrhu. V rámci anglického jazyka tak společně zažíváme spoustu zábavy a objevujeme v sobě skryté talenty a vlohy pro komunikaci.  Nebojíme se v hodinách pohybu, a tak jsme si zahráli známou hru Twistr, při níž jsme se nejen parádně protáhli, ale i procvičili anglické barvy. Dále jsme si vytvořili malou výtvarnou laboratoř, ve které jsme barvy míchali na základě anglických instrukcí. Překrásná paleta nově vzniklých barev pak nejednomu z nás vykouzlila na tváři velký úsměv. A jaké že to kouzelné barvy zvládly děti namíchat? Podívejte se sami v naší galerii.

Zdeňka Kulhajová