Na škole máme mistryně světa!

Dvě žačky bludovské školy, které jsou součástí Pompon senior Mažoretek Ruda, se o prázdninách zúčastnily mistrovství světa v chorvatské Crikvenici. Klára Matějová ze VIII. B a Nela Kristýnková z IX. A, s jejich kamarádkami z miniformace se značným bodovým odstupem za sebou nechaly protivnice ze Slovinska, Slovenska i Chorvatska. Mohou si tedy říct, že jsou nejlepší z nejlepších. Na nejcennější kov děvčata dosáhla v konkurenci 3500 soutěžících z padesáti týmů a deseti států.

Dojmy děvčat:

Jaké pocity jste měly před odjezdem do chorvatské Crikvenice?

Nela: Těšila jsem se, ale zároveň jsem měla strach.

Klára: Byla jsem nervózní.

Z čeho jste měly největší radost?

Nela: Největší radost jsem měla samozřejmě z vítězství a také se mi tím splnil sen.

Klára: Radost jsem měla ze zlaté medaile.

Jaké byly vaše soupeřky?

Nela: Soupeřky byly moc šikovné, měly hezké kostýmy a šlo jim to.

Klára: Soupeřky byly dobré.

Na co z Crikvenice už nezapomenete?

Nela: Je spoustu věcí na které z těchto závodů nikdy nezapomenu. Ten pocit, když nás vyhlásili jako „mistry světa“ je nepopsatelný. Také ne každý se dostane se svými kamarádkami do Chorvatska na mistrovství světa a prožije tam 5 nádherných dnů plných zážitků z vystupování, plavání v moři atd……..

Klára: Nezapomenu na moře

Co poradíte těm, kteří by jednou chtěli reprezentovat Českou republiku?

Nela: Tak za zkoušku nic nedají a je to dobrá zkušenost.

Klára: Nevzdávat se!

Na závěr ještě jedna poslední otázka. Která cest a pro vás byla delší? Ta do Crikvenice, nebo zpět domů do České Republiky?

Nela: Delší byla určitě cesta do Crikvenice, protože jsem se tam těšila. Navíc jsem spala z celé noci jen 15 minut. Cesta zpátky byla kratší, protože se mi domů nechtělo a naspala jsem o hodně víc.

Klára: Delší cesta byla ta do Chorvatska.

Děvčatům děkuji za rozhovor a přeji spoustu dalších úspěchů.

Lucie Štodt