Svátek sv. Martina

Ve čtvrtek 9. 11. 2023 jsme se třídou I. B oslavili blížící se svátek sv. Martina. Celý tento den jsme se ,,klasicky“ neučili, ale během pěti vyučovacích hodin jsme poznávali život tohoto světce. Paní učitelka přečetla dětem obrázkový komiks, našli jsme cestu sv. Martina až k jeho koníčkovi, podívali jsme se na pohádkový příběh o jeho životě a vyrobili jsme si vitráž. Naučili jsme se rytmickou říkanku ,,Z dáli slyšíš podkovičku“, kterou jsme si doprovodili rytmickými hudebními nástroji. Poslední dvě vyučovací hodiny byly věnovány pečení svatomartinských rohlíčků. Děti si měly z domu přinést náplň do rohlíčků, která jim chutná. Objevily se zde různé druhy náplní např. marmeláda, čokoláda, nutella, med, ale nechyběla ani klasická oříšková náplň. Nakonec jsme si po takové námaze uvařili ovocný čaj a zakončili tento den příjemným posezením se svatomartinským rohlíčkem.

Mgr. Marta Banková, třídní učitelka I. B