Slavnostní předávání SLABIKÁŘE

Úterý 21. 11. 2023 bylo pro prvňáčky ,,naší školy“ výjimečným dnem, na který netrpělivě čekali. V místní knihovně jim byly slavnostně předány slabikáře v doprovodu rodičů a ostatních příbuzných. Součástí společného setkání bylo i slavnostní kulturní zahájení, které nám předvedli sourozenci Kolčavovi, Barborka ze III. A a Damiánek z I. A. Následovalo mluvené slovo třídní paní učitelky a několik důležitých informací od paní knihovnice. Hlavním tématem celé slavnosti byla pohádka, která nás přenesla do světa zvířátek a k ponaučení ,,že škola není pro zvířátka, ale pro děti“. A protože ,,naši prvňáčci“ už umí číst spoustu písmen, nastal ten správný čas, aby jim byly předány slabikáře, ve kterých prohloubí své čtenářské dovednosti a ve správný čas nám všem budou krásné pohádky předčítat. Všichni se na tu chvíli těšíme a držíme prvňáčkům palce!

Mgr. Marta Banková, třídní učitelka I. B