SVÁTEK SVATÉHO MARTINA

9. listopadu jsme si s dětmi z I. A udělali školu jinak. Společně jsme se setkali ve třídě, vytáhli z aktovek a batůžků pláště, meče, rytířské přilby, plyšovou husu a koníky a vyrazili do spodních pater školy, kde na nás čekala Martinova cesta na koni s poznáváním již naučených písmenek a luštěním slov. Následně jsme si ve třídě přichystali mouku, vajíčka, válečky a vše potřebné k pečení svatomartinských rohlíčků. Náplň si každý donesl dle své libosti. Rohlíčky se plnily povidly, marmeládou, medem, ale první místo obsadila: dětmi oblíbená NUTELLA😊. Dále na řadu přišlo čtení v kruhu, kde se děti dozvěděly informace o životě svatého Martina a zjistily, co vlastně udělal za svůj život dobrého. Legendu o darovaném plášti žebrákovi jsme s dětmi ztvárnili ve výtvarné výchově. Jejich krásná díla můžete vidět u šaten prvňáčků. Následně jsme potřebovali vyzkoušet, jak silné máme ruce a meče. Z každého žáčka se stal Martin, který cválal na svém bílém koni a přesekl mečem plášť v podobě papíru. Že jsme svatého Martina přivítali pěkně je vidět, venku máme pěknou bílou nadílku.

Lenka Valentová