Mikuláš v MŠ a ZŠ

Jako každý rok i letos se družina Mikuláše vydala do bludovské školky. Zavítala postupně do všech školičkových tříd. Někde potkala samé hodné a šikovné děti, které se nemusely čertů vůbec bát, jinde bylo potřeba se s čerty dohodnou na polepšení a před Mikulášem slíbit, že tomu dostojí. Na to si musely s Mikulášem plácnout. Pokud bylo dítě hodné dostalo od andělů hvězdičku. Když zlobilo (neuklízelo si hračky, nedělilo se s kamarády nebo nechtělo ve školce jíst), tak jej zamazali čerti. Nakonec ale všechny děti zazpívaly krásné tématické písničky a i čerti měli slitování, tak si nikoho do pekla neodnesli. Navíc od andílků dostaly balíčky s odměnou. Paní učitelky byly tak hodné, že celé družině připravily občerstvení, aby měla sílu se přepravit na základní školu. Tam to už bylo horší. Kniha hříchů byla mnohdy popsána tolika nešvary, že se Mikuláš nestačil divit. Děti se neučí, neposlouchají paní učitelky, křičí, nechovají se pěkně v jídelně, nejsou hodné na spolužáky. Občas také vyklouzne sprosté slovíčko. Tady už čerti museli zasahovat častěji. Někdy se snažili zlobivé žáky i odnést do pekla, ale to pak přiskočila paní třídní učitelka a rvala se s čertem, že prý dohlédne na jejich polepšení. Tak nakonec čerti odcházeli s prázdnou. V mnohých třídách také zazněly krásné písničky a básničky a žáci si zasloužili nějaké to mlsání. Tak se všichni snažte být hodní, ať Mikuláš v příštím roce knihu hříchů nepotřebuje! Natálie Navrátilová