Our village – třídní projekt

Místo kde žijeme – náš domov, rodná vesnice – to je Bludov. V hodině angličtiny jsme se s žáky čtvrtého ročníku za poslední měsíc zvládli naučit slovní zásobu, jež nám umožňuje popsat základní budovy, které najdete ve městě i na vesnici. Dále jsme trénovali velmi užitečnou dovednost a tou je popis cesty, jak se dostaneme k hledanému místu. Při cestování totiž mnohdy potřebujeme poradit a díky znalosti užitečných anglických frází se už ani jeden z nás v zahraničí neztratí. Společně jsme tentokrát vyzkoušeli skupinový projekt, kdy každý jeden z žáků byl důležitou součástí týmu, který pracoval na modelu obce Bludov. Děti vyrobily z malých krabiček významné a důležité budovy, které se u nás na vesnici nacházejí. Společně je pak umístily na mapu a s nimi trénovaly své dorozumívací schopnosti, kdy měly za úkol jednak popisovat anglicky, kde se dané budovy nacházejí, ale i třeba navigovat turisty, kteří se jich ptali na správnou cestu k vybraným místům. Žáci také společně natočili krátké video, aby Vám svůj projekt představili, které můžete shlédnout níže. Pokud tedy ještě Bludov neznáte, věříme, že k nám rádi zavítáte na výlet a pokud jste třeba i z ciziny, bude zde nyní mnoho dětí, které Vám anglicky pomohou najít cestu.

Zdeňka Kulhajová