Super farmář ve školní družině

Hra vznikla již v roce 1943, její původní název byl „Chov zvířátek“. Autorem hry je polský matematik a univerzitní profesor Karel Borsuk. Hru vymyslel v době 2. světové války, když přišel o zaměstnání.

Hra je oblíbená až do dnešních dnů. Je určena pro dva až čtyři hráče. V této hře se stáváte farmářem, který se snaží rozšiřovat své stádo tím, že zvířátka rozmnožuje a vyměňuje s hlavním stádem. Vítězem se stává ten, komu se jako prvnímu podaří vytvořit celé stádo, v němž bude mít alespoň po jednom kusu od každého druhu.

V den pololetního vysvědčení 31.1.2024 proběhlo celodružinové kolo této soutěže.

Zúčastnilo se 16 dětí ze 2. až 5. třídy. A finále dopadlo takto :

  1. místo Jonas Gaël Barbeau III. B
  2. místo Michaela Opravilová III. B
  3. místo Lucie Horká II. B
  4. místo Zuzana Janečková IV. A

Soňa Nikolovová -vedoucí vychovatelka ŠD