Naši malí Kuchtíci

Dobré jídlo je zdrojem dobré nálady. Při jeho přípravě se člověk odreaguje a zbaví se stresu.

To už stihly zjistit děti, které letos navštěvují kroužek Kuchtíci. Za první pololetí se společně naučily spoustu věcí. Vědí, že před začátkem vaření je potřeba umýt si ruce. Umí nakrájet různé druhy zeleniny nebo ovoce, pomocí váhy nebo odměrky dokážou odvážit potřebné suroviny, na struhadle nastrouhají sýr, jablka, mrkev nebo čokoládu. Hravě si poradí s vařečkou nebo válečkem, ale nebojí se ani použít mixér, šlehač nebo kuchyňský robot. Už ví, že nádobí se samo nikdy neumyje, proto se snaží udržovat pořádek i během vaření.
Za necelých pět měsíců v kroužku jsme společně připravili různé dobroty. Dělali jsme pomazánky a jednohubky, pekli jablečný štrúdl, pizzu nebo muffiny, pletýnky z bramborového těsta, strašidelné halloweenské prsty nebo svatomartinské rohlíčky. Před Vánoci jsme pekli voňavé perníčky a smažili řízky s bramborovým salátem. Zatím nejsložitější byla příprava pravého sushi. Kuchtíci to ale zvládli na jedničku a jako bonus se někteří z nich naučili jíst čínskými hůlkami!
První pololetí uteklo jako voda a my už se těšíme, jakými recepty zaplníme náš kuchařský deník v tom druhém.

Hana Tomanová