Putovní kamínky ve školní družině

Malované kamínky se staly v Česku zábavou pro děti i jejich rodiče. Jak jejich malování, tak jejich hledání a umísťování zpět do přírody. Některé z nich jsou spojené s velmi poutavými příběhy. Co dělat, když takový kamínek najdete? Kamínek si nálezce může nechat pro radost a nebo ho dát na jiné místo o kousek dál a nebo ho třeba převézt i do jiného města.

V družině jsme se do malování kamínků pustili právě před jarními prázdninami. Byla to inspirace pro děti, aby měly zábavu i během prázdnin. Spousta dětí vyráží na vycházky, krátké výlety či dovolenou, kde se tímto způsobem mohou bavit. Nyní už ví, kam mohou kamínky rozmístit, aby udělaly radost ostatním nálezcům.

Někteří z nás jsou také ve facebookové skupině „Kamínky“a budou moci s napětím sledovat na sociální síti, jestli se některý z našich kamínků objeví a na kterém místě to bude.

Soňa Nikolovová vychovatelka ŠD