Bezva jízda! I malí můžou být velcí

Kromě školních povinností děti ve svém volném čase rozvíjejí své zájmy různými aktivitami. Žáci třídy II. A své dovednosti potom rádi sdílejí také se svými kamarády. Jejich sportovní či umělecká vystoupení natočí rodiče a videonahrávka se pak ve škole promítá spolužákům. Tím se navzájem děti poznávají a utužují svá kamarádství.

V květnu si v hodinách prvouky s druháky povídáme o rostlinách a živočiších žijících v okolí lidských obydlí. Domluvili jsme se s maminkou naší žákyně Nikolky Mazákové, aby nám ukázala jejich poníky. Do školy přijela na vozíku, který dva poníci táhli. S ní jsme si povídali o jejich životě a péči o ně. Nikolka nám ukázala, jak její poník poslouchá povely a dokonce nám předvedla i „kolotoč“ (otočku na hřbetě poníka). Potom jsme se na nich mohli projet. Udržet se na hřbetě nebylo úplně jednoduché, ale zvládli jsme to. A stálo to za to!

Všichni jsme si to náramně užili a už teď se těšíme na další společně prožité zážitky.

Blanka Pavelková