Příměstský tábor 2022 – kouzelný týden plný pohádek

Děti se setkaly se zlým černokněžníkem, který zaklel říši pohádek. Snažily se vysvobodit krále ze zakletí, a tím celou říší zachránit. Pomáhaly různým pohádkovým bytostem. S Popelkou třídily bonbony, s Rákosníčkem sbíraly hvězdičky. Vyzkoušely si vyrobit svoji vlastní lucerničku a malovaly originálního motýla pro Makovou panenku. Také jsme Krakonošovi v lese udělali krásnou zahrádku a ochránili ji před zlým Trautenbergem.

V polovině tábora jsme byli na celodenním výletě na Rešovských vodopádech a v Pradědově galerii v Jiříkově. V galerii děti viděly krásné sochy ze dřeva, sbírku betlémů, různá zvířátka ve všech velikostech, ale také peklo, kterého se některé zalekly. Užily si kolotoče, průlezky, lanovky i skluzavky.

Všechny děti byly velmi šikovné, společné dílo se podařilo, tajemná komnata se otevřela, král byl vysvobozen a všichni po zásluze odměněni.