Výtvarná soutěž

Na oslavy školy připravujeme výzdobu na téma Země světa. Tvoříme poměrně velké symboly vybraných zemí. Tato tvorba je celkem náročná. Žáci si nejprve museli zvolit určitou zemi, zamyslet se nad hlavními symboly, které ji reprezentují a podle kterých hned každý tuto zemi pozná. Dále si museli rozvrhnout symbol do velkého formátu a pečlivě technicky zpracovat a vybarvit. Na závěr se jejich práce vystřihovaly a podlepovaly kartonem, aby vznikly kulisy. Práce to byla nelehká, ale někteří žáci ji zvládli naprosto dokonale a vytvořili perfektní dílka. Hodnocení jsem tentokrát nechala na žácích VII. B samotných. Udělali jsme si výstavu po chodbě, vysvětlili jsme si jak je důležité umístit správně dílo na výstavu, jak je důležité světlo, pohled na delail či pohled z dálky. Žáci si zahráli na porotce, hodnotili, kritizovali a přemýšleli, kdo si zaslouží nejvíce bodů. Nejlépe se umístila Čínská nudlová polévka od Nikoly Navrátilové, Buvol od Kláry Matějové a Papája od Magdaleny Florkové. Neméně krásnými díly byla Maska, Papoušek Rio, Mexičam, Doughnut, Olivy, Hamburger, Panda či Švejk. Všem děkuji za snahu a doufám, že i ostatní na oslavách školy ocení výtvarné snažení našich žáků.