Sportovní kurzy

Žáci 6. a 8. ročníků se v květnu zúčastnili sportovních kurzů. Jako první vyjeli do přírody žáci 8. ročníku. Jejich tématem byla turistika. Počasí túrám sice moc nepřálo, ale i přes déšť a chladno túry všichni zvládli s úsměvem na tváři. Nejvyšším a nejvzdálenějším cílem byla horní nádrž Dlouhých strání. Túra trvala celý den, byla dlouhá 26 km se stoupáním přibližně 1000 metrů. Žáci se během pobytu na penzionu Oáza v Loučné nad Desnou také dozvěděli spoustu informací o turistice a naučili se plánovat trasu s pomocí map. Na poslední den si tak skupiny zvládly navzájem naplánovat trasy s úkoly.

O dva týdny později vyrazili do přírody žáci 6. ročníku a to na cyklistický kurz do Velké Kraše. Ubytování bylo zajištěno tradičně v táboře Černý Potok. Žáci zažili spoustu dobrodružství při sjíždění jednodušších trailů Rychlebských stezek. Stejně tak se naučili a procvičili všelijaké cyklistické dovednosti, a to včetně výměny duše. Počasí tentokrát přálo a v podstatě nemohlo být lepší. Pro nasátí cyklistického ducha se podívejte na následující video z kurzu.