Učíme se hrou

Ve včelařském kroužku se v zimních měsících věnujeme hlavně opakování a rozšiřování teoretických znalostí. Fixujeme si vědomosti o životě v úle, členech včelího společenství, opakujeme si výrazy spojené s používáním pomůcek a znalosti o rostlinách prospěšných pro včely. Často čerpáme z časopisu Včelařství, kde jsou strany věnované včelařské mládeži. Vyplňujeme různé křížovky, dáváme si hádanky a soutěžíme, kdo si nejvíc zapamatoval. Minulou hodinu jsme byli rozděleni na skupiny a skládali jsme pexeso, přiřazovali názvy k obrázkům, hledali v osmisměrce názvy částí úlu a včelařských pomůcek a skládali květy a plody. V poslední disciplíně máme největší rezervy. Už se těšíme, jak se na jaře budeme procházet a hledat stromy, keře a květiny v okolí školy, které mají včeličky nejraději. Žáci, kteří chodí do kroužku také na jaro chystají malé překvapení. Dramatizaci ze života v úle v představení Včela, bzz a uletěla! Šikovné včeličky, trubci, páni včelaři pod taktovkou včelí královny vám přiblíží život v úle. Máte se na co těšit!

Natálie Navrátilová, vedoucí včelařského kroužku