Zoubky jako perličky

Již od útlého věku se děti doma učí základům osobní hygieny. K nim bezesporu patří správné mytí rukou a pravidelná zubní hygiena. Kdo by nechtěl mít zoubky jako perličky?

Během března až května 2024 navštívila žáky jednotlivých ročníků prvního stupně paní zubařka Hana Kupková. Nejprve si s dětmi povídala o důležitosti dentální hygieny. Vysvětlila jim, co se děje v dutině ústní, když člověk řádně nepečuje o svůj chrup. Ukázala jim, jaký správný zubní kartáček mají používat. Dostali také užitečné rady, jak si chrup udržet co nejdéle zdravý.

Po teoretické části následovala část praktická. Správnou techniku čištění zubů si žáci nejprve ukázali na modelu a potom si ji vyzkoušeli sami na sobě pomocí vlastních kartáčků. Všichni se snažili, aby to dělali co nejlépe. Slíbili, že budou o své zuby pravidelně dvakrát denně pečovat.

Během besedy žáci kladli paní zubařce zajímavé otázky. Byli moc šikovní a hodně toho již věděli. Příští rok si vše znovu připomeneme.

Blanka Pavelková