Běh po fáborkách

Běh po fáborkách

Začátkem června ke Dni dětí pořádala škola pro žáky prvního stupně běh po fáborkách.

Jde o sportovní soutěž, při níž smíšené skupiny dětí běhají v lese po fáborkách a cestou si zapisují písmenka, z nichž musí složit smysluplné slovo. Vyhrává družstvo, které doběhne v nejkratším čase a uhodne dané slovo. Podmínkou je, že celé družstvo musí doběhnout do cíle kompletní. Smyslem soutěže totiž není být za každou cenu první, ale užít si ji a hrát fair play. Soutěž mezi dětmi podporuje spolupráci, ohleduplnost a toleranci.

Nejrychlejší družstvo uběhlo trať dlouhou téměř tři kilometry za necelých 25 minut. O pořadí na třetím až pátém místě rozhodovaly sekundy. Přehled soutěžících na prvních pěti místech s jejich celkovým časem doběhu najdete v tabulce.

Všichni běžci si zaslouží pochvalu a výhercům gratulujeme!

PořadíDružstvaČas doběhu
1.Aleš Jarýn V. A, Nikol Richterová IV., Ivo Pospíšek II. A, Adriana Cikrytová I. A00:24:51
2.Kateřina Kubíčková V. A, Anna Yatsun V. B, Filip Směšný II. B, Marek Švesták I. A00:28:25
3.Tadeáš Ondráček V. B, Tadeáš Hájek III. B, Sofie Ondráčková II. B, Mikuláš Mazák I.B00:29:09
4.Vojtěch Chlubna IV., Vítek Jendrišák III. B, Teodor Kulhaj II. B, Jan Hladil I. A00:29:22
5.Anna Papajková V. A, Josef Hudos IV., Terezie Večeřová III. A, Ivana Morávková I. A00:29:31

Blanka Pavelková