Jarní tvořivá dílna ve Vile Doris

Protože se nám velikonoční svátky rychle blíží, vypravili se prvňáči naší školy na jarní tvořivou dílnu do Šumperka. Ve Vile Doris je nečekalo jen tak nějaké tvoření s papírem, nůžkami a lepidlem, ale navštívili místní dílny, ve kterých našli hoblíky, brusky a svěráky pro velké kutily. Nebojte se rodiče! Vše probíhalo bezpečně a výše zmíněné vybavení tu nebylo ve velké míře využito. Ohoblovaní a vybroušení zajíčci tu na děti již čekali a úkolem našich žáčků bylo je různými technikami dotvořit. Vše muselo probíhat podle daných pravidel, aby tak krásný výrobek nebyl poničen. Děti malovaly a stínovaly barvami. Používaly fény na rychlé vysoušení barev a v konečné části tvoření si pomocí kovových šablon natiskly vzor na velikoční vajíčko. Protože příroda kolem nás se probouzí k životu, po společném tvoření jsme ještě navštívili místní park. V tuto chvíli již zajíčci pravděpodobně zdobí domovy našich prvňáčků.
Mgr. Marta Banková, třídní učitelka I. B